Trzęsacz

Trzęsacz – nadmorska wieś turystyczna, położona na Wybrzeżu Rewalskim. Mimo tego, że jest jedną z najmniejszych miejscowości w gminie Rewal, nie wypada blado na tle większych koleżanek.

Strzeżone przez ratowników kąpielisko, obejmujące 200 metrów linii brzegowej można podziwiać z platformy widowiskowej, położonej 20 metrów nad poziomem morza. Oprócz całej plaży, można z niej obserwować również ruiny kościoła gotyckiego. Dokładnie mówiąc – jedną ścianę.

Kościół w Trzęsaczu był położony na najwyższym w okolicy wzgórzu, a za fakt że pozostało z niego tak nie wiele odpowiada sam Bałtyk, chociaż legendy mówią o tym że bóg piorunów Thor był w to zamieszany. Zapytajcie miejscowych, a na pewno Wam opowiedzą całą historię!

Na podróżników czeka również Gryficka Kolej Wąskotorowa. Z przystanku w Trzęsaczu odchodzą pociągi do Gryfic i Pogorzelicy, a zawrotna poniekąd prędkość 25km/h z jaką porusza się stary parowóz “Parys” pozwoli Wam dokładnie obejrzeć malowniczą okolicę. Takich parowozów zostało już bardzo niewiele, więc jest to jedna z niewielu okazji by usłyszeć znane ”Tu duuut” na żywo!

Jeśli jednak jesteście fanami mocniejszych wrażeń a adrenalina to dla was chleb powszedni – możecie skorzystać ze stanowiska dla paralotniarzy lub świetnego toru dla quadów. Tylko kiedy Wy znajdziecie czas na to wszystko?

fot. trzesacz.pl

Zapraszamy również do "Karkonoski SPA" w Karpaczu
Rewal
© Bałtyk Resort
Regulamin
Pakiety
Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Polskiego Funduszu Rozwoju".