Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Linia kolejowa łącząca Gryfice z Niechorzem została wybudowana w 1896 roku!Od tego czasu bardzo pomogła w rozwoju okolicznych wsi – a dziś jest jedną z najbardziej znanych atrakcji na wybrzeżu Rewalskim.

Przejazd zabytkową koleją parową to rzecz niespotykana – znane przez każdego „tu duuuut!”  wydobywające się z komina parowozu na żywo potrafi wywołać dreszcz ekscytacji, a uczucie siedzenia w zabytkowych wagonach pasażerskich jest wręcz niesamowite! Obejmująca trasę Trzęsacz-Pogorzelica kolej pozwala na w miarę szybki i komfortowy, a co ważne ekscytujący dojazd do tych wyjątkowych nadmorskich wsi – a nie często mamy okazję przejechać się czymś, co jest starsze nawet od naszych rodziców.

Gmina Rewal udostępniła kolej w roku 2002, remontując i odnawiając cały tabor i spełniając rygorystyczne normy, dzięki czemu zdobyła środek transportu który do dziś jest jedną z najbardziej wyjątkowych atrakcji w całej gminie – warto się przejechać!

Nadmorska Kolej Wąskotorowa kursuje w okresie wakacji, obejmując wszystkie miejscowości nad morzem. Rozkłady jazdy są dostępne na przystankach oraz w Internecie.

fot. rewal.net.pl

Zapraszamy również do "Karkonoski SPA" w Karpaczu
Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego 
"Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm"
udzieloną przez PFR SA.
Rewal

© Bałtyk Resort