Dom Ewy Braun

Dom Ewy Braun – położony na zachodnim krańcu Pobierowa stary budynek. Willa, a raczej domek letniskowy w którym mieszkała żona Adolfa Hitlera, Ewa Braun. Położony z daleka od chat rybackich, cały czas pozostaje ukryty w lesie mimo budowy coraz to nowych obiektów, które naturalnie zbliżają się do niego.

Od czasu opuszczenia przez żonę Fuhrer’a domek stoi pusty, chociaż chodzą słuchy że ktoś potem potajemnie opiekował się dworkiem. Na dzień dzisiejszy stoi nieużywany, chociaż chodzą pogłoski że ktoś nabył owy teren – jednak lokalni urzędnicy nic nie wiedzą na ten temat, więc zostaje to tylko w sferze pogłosek.

Miejsce to jest znane wśród fanów geocachingu, ze względu na walory historyczne. Również poszukując informacji o owym budynku w Internecie możemy napotkać legendy o duchu Ewy Braun, nawiedzającym swoją dawną willę – głównie jesienią. Duch ten opisywany jest jako bardzo wyraźna kobieta, którą ciężko odróżnić od osoby realnej – jest tylko bardzo blada. Ile w tym prawdy, nie wie nikt, ale odważni chętnie próbują nocnych wycieczek.

Zapraszamy również do "Karkonoski SPA" w Karpaczu
Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego 
"Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm"
udzieloną przez PFR SA.
Rewal

© Bałtyk Resort