Trzęsacz

Trzęsacz – nadmorska wieś turystyczna, położona na Wybrzeżu Rewalskim. Mimo tego, że jest jedną z najmniejszych miejscowości w gminie Rewal, nie wypada blado na tle większych koleżanek.

Strzeżone przez ratowników kąpielisko, obejmujące 200 metrów linii brzegowej można podziwiać z platformy widowiskowej, położonej 20 metrów nad poziomem morza. Oprócz całej plaży, można z niej obserwować również ruiny kościoła gotyckiego. Dokładnie mówiąc – jedną ścianę.

Kościół w Trzęsaczu był położony na najwyższym w okolicy wzgórzu, a za fakt że pozostało z niego tak nie wiele odpowiada sam Bałtyk, chociaż legendy mówią o tym że bóg piorunów Thor był w to zamieszany. Zapytajcie miejscowych, a na pewno Wam opowiedzą całą historię!

Na podróżników czeka również Gryficka Kolej Wąskotorowa. Z przystanku w Trzęsaczu odchodzą pociągi do Gryfic i Pogorzelicy, a zawrotna poniekąd prędkość 25km/h z jaką porusza się stary parowóz “Parys” pozwoli Wam dokładnie obejrzeć malowniczą okolicę. Takich parowozów zostało już bardzo niewiele, więc jest to jedna z niewielu okazji by usłyszeć znane ”Tu duuut” na żywo!

Jeśli jednak jesteście fanami mocniejszych wrażeń a adrenalina to dla was chleb powszedni – możecie skorzystać ze stanowiska dla paralotniarzy lub świetnego toru dla quadów. Tylko kiedy Wy znajdziecie czas na to wszystko?

fot. trzesacz.pl

We also invite you to the "Karkonoski SPA" in Karpacz
Rewal
© Baltic Resort
Regulations
Packages

Implementation   

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Polskiego Funduszu Rozwoju".