pogorzelica noclegi

Pogorzelica


Pogorzelica - świetna na urlop


Pogorzelica, jest to niewielkie miasteczko położone w gminie Rewal, w województwie zachodniopomorskim. To jedna z najbardziej niezwykłych nadmorskich miejscowości. Turyści mogą tu nie tylko opalać się na szerokiej piaszczystej plaży, ale też cieszyć oko wspaniałymi krajobrazami. 

Po wschodniej stronie Pogorzelicy, możemy oglądać zarastające jezioro Konarzewo, a na zachodniej stronie mieści się jezioro Liwia Łuża. Liwia Łuża, to naturalny akwen przybrzeżny Bałtyku. Cały obszar akwenu wodnego i jego obrzeża znajdują się w rezerwacie ornitologicznym.  W jeziorze zakazuję się pływania.

Jak przystało na nadmorski kurort, odnajdziemy tu jak najbardziej smażalnie ryb, restauracje jak i budki z goframi.  Jednocześnie Pogorzelica, jest to fenomenalne miasteczko do spacerów w naturalnym towarzystwie przyrody, gdzie możemy odetchnąć nieskazitelnie czystym powietrzem.


Pogorzelica - atrakcji tu nie zabraknieObowiązkową atrakcją w Pogorzelicy, jest zwiedzenie i przejażdżka jedyną w Europie Kolejką Wąskotorową. Wraz z całą infrastrukturą została ona dość niedawno odremontowana.  Rozpoczyna podróż rano z Gryfic i przez cały dzień jeździ przez miasta: Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze, Pogorzelica. 

Zatrzymuje się w pięknych miejscach, a parowóz i starodawne wagoniki przeniosą urlopowiczów w klimat przeszłości.  Wspominając wcześniej Trzęsacz należało by tu pozostać i zwiedzić pozostałości gotyckiego Kościoła pw. św. Mikołaja na klifie, który fascynuje swoją historią i legendą. Kiedy jednak pogoda nie dopisze, a chcemy korzystać z wodnych atrakcji, można odwiedzić basen lub aquapark.

Znajdziemy tu baseny zewnętrzne, jak i kryte. Pośród czołowych atrakcji są między innymi: basen solankowy, gejzery, wodospady, jak również jacuzzi i stanowiska wodne do masaży.  Najmłodsi najbardziej będą zadowoleni z placu wodnych atrakcji Wodna Dżungla, a także z dwóch zewnętrznych zjeżdżalni o długości 60 i 130 m. 
 


Sprawdzone noclegi - tylko w Pogorzelicy


Jest tu wiele różnych opcji noclegu, takie jak: domki letniskowe, hotele, apartamenty czy kwatery prywatne. 
Wszystkie obiekty umiejscowione w przepięknym, lesie sosnowym obejmującym całą miejscowość. 

Ci bardziej wymagający urlopowicze jak najbardziej docenią nowoczesne jak i stylowe wnętrza w apartamentach czy hotelach, jednak nie brakuję tu również urokliwych miejsc dla urlopowiczów doceniających bliskość natury. 

Jak najbardziej odnajdzie się tu nocleg dla każdego jak również na każdą kieszeń.

We also invite you to the "Karkonoski SPA" in Karpacz
Rewal
© Baltic Resort
Regulations
Packages

Implementation   

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Polskiego Funduszu Rozwoju".